sarima
29 بهمن 1401 - 19:44

تقاطع غیرهمسطح رسالت تبریز به بهره‌برداری رسید

تبریز- همزمان با عید مبعث، تقاطع غیر همسطح رسالت واقع در ورودی جنوب غرب تبریز از پروژه‌های نیمه‌تمام شهری امروز شنبه با ۶۰ میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهردار تبریز در این خصوص گفت: همزمان با عید بزرگ مبعث حصرت رسول اکرم (ص) و سالروز قیام مردم تبریز بر علیه رژیم پهلوی، تقاطع غیرهمسطح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پنجمین پل روگذر در سال جاری با تکیه بر توان فنی و تخصصی نیروهای خدوم شهرداری با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری رسید.

یعقوب هوشیار اظهار کرد: تقاطع غیرهمسطح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام شهر، تا اردیبهشت سال جاری ۱۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در طول هشت ماه به صد در صد رسیده و همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) و سالروز قیام مردم تبریز علیه رژیم پهلوی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تقاطع جاده سنتو–دیزل آباد به طول ۴۲۰ متر و عرض ۱۲ متر و مساحت پنج هزار متر و هزینه ۶۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

هوشیار با اشاره به بهره‌برداری از چندین پروژه عمرانی شهرداری تبریز در طول ایام‌الله دهه مبارک فجر اضافه کرد: پل‌های روگذر میدان شهید فهمیده شامل پل روگذر پاسداران به ولی‌عصر و پل روگذر باغمیشه به پاسداران، خرید ۷۵ دستگاه اتوبوس جدید، اجرای پیاده‌راه‌های کوچه ثبت، کوچه کرباسی، دالان میرزارضا و ۲ زمین ورزشی چمن مصنوعی پروژه‌هایی هستند که در طول ایام‌الله دهه مبارک فجر و بدون مراسم و تشریفات مورد بهره‌برداری قرار گرفته و تحویل شهروندان شده‌اند.

هوشیار همچنین از کلنگ‌زنی چند پروژه جدید با اعتبار ۱۲۷ میلیارد تومان خبر داد و خاطرنشان کرد: بدون شک شکیبایی و همراهی شهروندان عزیز در اجرای این پروژه‌ها، مدیریت شهری را در اجرای به موقع پروژه‌های دیگر مصمم خواهد کرد.

مدیریت شهری تبریز پیش از این تقاطع‌های غیرهمسطح شهید فلاحی، شهید فروزنده و ۲ پل روگذر میدان فهمیده به نام‌های شهدای مدافع حرم و شهید علی‌رضا حنیفه‌زاد را در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار داده بود که امروز تقاطع غیرهمسطح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پنجمین پروژه کلان به بهره‌برداری رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1043440