sarima
14 اسفند 1401 - 19:58

شایعه مسمومیت ۳ دانش‌آموز اهری را دچار شوک عصبی کرد

اهر- سرپرست شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: شایعه مسمومیت، سه دانش‌آموز اهری را دچار شوک عصبی کرد.

میثم گنجه‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در پی گزارشی به مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی‌بر مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه دخترانه کوثر، بلافاصله کارشناسان اورژانس به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی در تشریح وضعیت سه دانش‌آموز اهری گفت: از مجموع ۲۸۰ دانش‌آموز مدرسه دخترانه کوثر، تنها ۳ نفر از دانش‌آموزان با علائم سر درد و سر گیجه با آمبولانس به اورژانس بیمارستان باقرالعلوم اهر اعزام و تحت نظر پزشکان متخصص قرار گرفتند. از بدو ورود به اورژانس، وضعیت دانش‌آموزان در حالت پایدار بود و با تحت نظر قرار دادن آن‌ها ادعای مسمومیت از سوی پزشکان رد شد.

وی بابیان این‌که بوی لاک ناخن، شایعه مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه دخترانه کوثر را به وجود آورد، یادآور شد: با اعزام اکیپ کارشناسان بهداشت محیط و بررسی محیط مدرسه، مشخص شد که مسمومیت وجود ندارد، اما شایعه بوی بد باعث ایجاد شوک عصبی در بین دانش‌آموزان شده بود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان اهر خاطرنشان کرد: ۳ دانش‌آموزی که برای اینکه تحت نظر پزشکان قرار بگیرند و به اورژانس بیمارستان اهر اعزام شدند. در نتیجه شوک عصبی بود و در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

گنجه‌ای در پایان از دانش‌آموزان و شهروندان اهری خواست تا به شایعات توجه نکرده و اخبار موثق را از طریق مراجع رسمی پیگیری کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1075212